Магията на Мездра

Участници в проявите

Участници в Общински фестивал „Магията на Мездра 2017”

 

4.05.2017 г. - Ден на изобразителните изкуства

 

Детска градина „Роза” - гр. Мездра

Детска градина ”Детелина” - гр. Мездра

Детска градина ”Мир” - гр. Мездра

Детска градина ”Слънчице” - гр. Мездра

Детска градина ”Звездичка” - с. Зверино

Център за подкрепа за личностно развитие - гр. Мездра

Основно училище ”Св. Св. Кирил и Методий” - гр. Мездра

Средно училище „Климент Охридски” и НЧ”Факел 1926” - с. Зверино

Средно училище „Иван Вазов” - гр. Мездра

Професионална гимназия по механизация на селското стопанство - гр. Мездра

Народно читалище „Светлина - 2007” - с. Крапец

Народно читалище ”Подем - 1926” - с. Дърманци

Народно читалище ”Светлина 1926” - с. Моравица

Народно читалище „Просвета 1929” - с.Оселна

Народно читалище ”Искър - 2004” - с. Зли дол

Народно читалище ”Просвета - Ребърково - 1925”

Народно читалище „Наука 1919” - с. Лик

Народно читалище „Н.Йо.Вапцаров - 1919” - с. Игнатица

              и индивидуалните участници:

Дейвид Дойнински

Иван Миленов

 

5.05.2017 г. - Ден на сценичните изкуства

Сутрешен концерт от 10.00 ч.

 

Детска градина „Роза” - гр. Мездра

Детска градина „Роза” - филиал с. Моравица

Детска градина ”Детелина” - гр. Мездра

Детска градина ”Мир” - гр. Мездра

Детска градина ”Слънчице” - гр. Мездра

Детска градина ”Звездичка” - с. Зверино

 

Вечерен концерт от 17.00 ч.

 

Център за подкрепа за личностно развитие - гр. Мездра

Основно училище ”Св. Св. Кирил и Методий” - гр. Мездра

Основно училище ”Христо Ботев” - гр. Мездра

Основно училище „Васил Кънчов” - с. Моравица

Средно училище „Климент Охридски” - с. Зверино

Средно училище „Иван Вазов” - гр. Мездра

Професионална гимназия по механизация на селското стопанство - гр. Мездра

Професионална гимназия „Алеко Константинов” - гр. Мездра

Народно читалище ”Светлина 1926” - с. Моравица

Народно читалище „Просвета 1929” - с.Оселна

Народно читалище „Наука 1919” - с. Лик

Народно читалище „Просвета - 1925” - гр. Мездра

Калин Топалски - индивидуален участник


ФРИ ФЕСТ "МАГИЯТА НА МЕЗДРА "2016

 ПОДРОБНА

ПРОГРАМА ЗА КОНЦЕРТИТЕ НА FREE FEST „МАГИЯТА НА МЕЗДРА”

НА 4 И 5 МАЙ 2016 Г.

 

 

4 МАЙ

 

16-19 ч.

Първи уъркшоп народни, ромски и съвременни песни и танци

Сцена ПГ по МСС

16-17 ч.

Танцова група от с. Моравица (8):

„Копаница”

Рени Николаева Росалийска (1):

„Детелини”

„Пиринска песен”

„Едерлези”

Група за ромски песни и танци на Анета Петкова (12):

„Руско-цигански танц”

„Цигански танц”

Група от НЧ „Светлина – 1927” с. Галатин (14):

Ромски танц „Абдай”

„Ориенталски танц”

 

17-19 ч.

Група на Целодневна детска градина №1 (22):

Смесен танц – обработка на песента „Катерино моме”

„Северняшки смесен танц”

Група на Обединено детско заведение №1 „Мир” (27):

„Латино танц”

„Съвременен танц”

„Ромски танц”

Група на Целодневна детска градина №2 (14):

„Танго”

Руски романс „Румашка”

„Танц на мажоретки”

Група на Обединено детско заведение №2 (15):

Песен „Книжка сладкодумна”

„Песен за България”- солист Ева Христова

Зумба танц „Байландо”

Група „Детелина” към обединено детско заведение с бази в с.Зверино (18):

„Ретро танц”

Общо 131 човека

 

19-19.30 ч. – ДЕФИЛЕ на УЧАСТНИЦИТЕ

19.30-20.00 ч. – Подгряващ концерт на Вокална група „Детски свят” с ръководител Анета Петкова – 11 деца

площад „България”

20.00-21.30 ч. – Вечерен концерт

Сцена на площад „България”

 

Фолклорна група „Искрица” към Пенсионерски клуб „Мездрея” – Мездра (14):

„Песен за Мездра”

„Цветница е”- дует Пена Гергова и Тотка Беленска

„Що ми е мило и драго”

„Хей, Българийо”

Женска певческа група към НЧ „Цани Иванов – 1907” – с.Борован (13):

„Станке ле, голям дяволо”

„Гано, Ганке”

Дует „Борованки” към НЧ „Цани Иванов - 1907”  – с. Борован (2):

„Мама Марийка думаше”

Клуб на готините баби  към Железничарски клуб по художествена гимнастика „Анелия” – Мездра (17):

„Артистична гимнастика”

Вокална група „Фамилия М” към НЧ „Цани Иванов – 1907” – с.Борован (8):

„Катерино моме”

„Китка от ромски фолклорни песни”

Фолклорна формация „Българка” към НЧ „Цани Иванов – 1907”  – с. Борован (10):

„Петър Румяна думаше”

„Марийче, ле”

Формация към съюз на инвалидите в България „Надежда” – гр.Мездра (10):

Народно хоро”Пиринска джангурица”

„Калино моме”

Духов оркестър към НЧ „Цани Иванов – 1907” - с. Борован (10):

„Китка от популярни мелодии”

Група за стари градски  песни „Божур” към НЧ „Цани Иванов – 1907” – с. Борован (11):

„Трендафилът мирише”

„Дете на моите години”

Група за шлагерни и авторски песни „Тинтява” към НЧ „Н.Й. Вапцаров 1919” – с. Игнатица (8):

„От небето идва любовта”

„Има ли бряг любовта”

„Светлините на града”

Женски народен хор  към НЧ „Н.Й.Вапцаров 1919” – с. Игнатица (15):

„Чула те мама Радо ле”

„Како Костадино”

„На герана”

Общо 129 човека

5 МАЙ

 

16-19 ч.

Втори уъркшоп народни, ромски и съвременни песни и танци

Сцена пред Детски комплекс

 

Детска певческа група към НЧ „Просвета 1929 – с. Оселна” (5):

„Мятало Ленче ябълка”

„Китка ти падна, Дено ле”

„Снощи го видох, мамо мори”

„Зарад тебе моме, мори”

Детска танцова група към НЧ „Просвета 1929 - с.Оселна” (8):

„Ръченица”

„Камерен танц”

Женска певческа група към НЧ „Просвета 1929 – с. Оселна”(12):

„Канил се Кольо на Рада”

„Чула те мама, Радо ле”

„На гурбет отидох, мале”

Народен хор „Зорница” от НЧ „Подем – 1926 – Дърманци” (14):

Песен за Дърманци”

„Рано е ранила Янка”

„Снощи вечер на чешмата”

Женска певческа група „Детелини” при НЧ „Светлина 1931 – с. Брусен” (12):

„Огън ми гори мамо”

„Брала мома росно цвете”

Песенна формация ”Кременка” при Пенсионерски клуб „Зора” – с. Г.Кремена (8):

„На гурбет”

„Невено моме”

„Легнала мома, заспала”

Женска фолклорна група към НЧ „Наука – 1919” – с.Лик (6):

„Клинчице, девойчице”

„Снощи отидох”

„Мари моме хубава”

Женска певческа група”Белокаменица” към НЧ „Просвета 1928” – с. Царевец (18):

„Хей тамо, в долини”

„Кальо, Калино”

Вокална формация ”Щастие” към НЧ „Просвета - 1897” – с. Г.Кремена (12):

„Песен за Горна Кремена”

„Дунаве, бели Дунаве”

„България”

Танцова формация „Магнифика” – гр. Враца (18):

Пипи”

„Руско-цигански танц

Женска битова група „Росна китка” – с. Руска бяла (10):

„Ой, Дуде, Дуде”

„Млади години”

„Мама, Георги дума”

Танцова формация ”Магнифика” – гр.Враца (18):

„Джоре дос”

„Вено, Невено”

Общо 123 човека

 

 

19-19.30 ч. – ДЕФИЛЕ на УЧАСТНИЦИТЕ

19.30-20.00 ч. – Подгряващ концерт на Вокална група „Уингс” къв Детски комплекс гр. Мездра с ръководител Тони Яшова – 12 деца ( „По първи петли”, „За кой ли път”, „Живея за теб”, „Ладо ле, ладо” и „Хубаво си моя горо”)

площад „България”

20.00-21.30 ч. – Вечерен концерт

Сцена на площад „България”

 

Фолклорна група при НЧ „Искър-2004” с. Зли дол (5):

„Море пиле пее”

Песен в изпълнение на Катерина Венелинова

Песен в изпълнение на Ванеса Юлиянова

Женска певческа група „Плетеница” към НЧ „Факел 1926” – с. Зверино (14):

„Канил се Кольо на Рада”

„Рано е ранила Нине”

„Обич”

Женски народен хор към НЧ „Колката” с. Люти брод (17):

„Внимавай кога се жениш”

„Ой, ти сладко пиле”

„Мила България”

Група за стари градски песни „Мездрея” към НЧ „Просвета – 1925 – Мездра” (11):

„Спи, моя малка сеньорита”

„Хризантеми”

„Румба негра”

Женски народен хор ”Типченски майки” към НЧ „Съзнание 1899” – с.Типченица (20):

„Недице ле, бяла Недо”

„Ходила съм на пазар”

„Покачила се Тодора”

Женски народен хор към НЧ „Просвета – 1925 – Мездра” (15):

„Гергьовден”

„Дядовите Добреви пет снахи”

„Засвирили са Дойне”

„Заигра се хоро голямо”

Мъжка певческа група „Змей Горянин” към НЧ „Факел 1926” – с.Зверино (12):

„Бре Иване”

„Песен за Зверино”

„Дунавско хоро”

Танцова формация „Keep it Real” – гр.Мездра (12):

„Fire girls”- изпълнение на мажоретки

Formation”- хип-хоп танц

Общо 118 човека

Всичко участници в уъркшопите и концертите на 4 и 5 май 2016 г – 501 човека


ФРИ ФЕСТ "МАГИЯТА НА МЕЗДРА "2015

с. Брусен, НЧ „Светлина – 1931”, Женски певчески състав хор   
с. Горна Кремена, НЧ „Просвета – 1897”,    Женски народен хор и Детска вокална група   
с. Долна Кремена, НЧ „Просвета – 1897”, Школа за народни танци   
с. Дърманци, НЧ „Подем 1926 – Дърманци”, Женски народен хор „Зорница”
с. Зверино, НЧ „Факел 1926”, Мъжка фолклорна група „Змей горянин”
с. Игнатица, НЧ „Никола Вапцаров – 1919”, Група за стари градски и шлагерни песни „Тинтява”   
с. Лик, НЧ „Наука – 1919”, Певческа фолклорна група
с. Люти брод, НЧ „Никола Марков – Колката”, Женски народен хор   
с. Люти дол, НЧ „Фар 1927”, Женска фолклорна
с. Моравица, НЧ „Светлина 1926”, Детски танцов състав
с. Оселна, НЧ „Просвета 1929 – Оселна”, Женска певческа група, Детска фолклорна група   
с. Руска бяла, НЧ „Подем – 1928”, Битова женска група „Росна китка”
с. Типченица, НЧ „Съзнание 1899”, Женски народен хор „Типченски майки”
с. Царевец, НЧ „Просвета – 1928”, Женска певческа група   
гр. Мездра, НЧ „Народно читалище Просвета 1925 – Мездра”, Женски народен хор, Група за стари градски песни „Мездрея”, Представителен танцов ансамбъл, Детски танцов състав   
гр. Мездра, Съюз за хората с увреждания – гр. Мездра, Танцова формация „Надежда”
гр. Мездра, ОУ „Христо Ботев”, Вокална група за ромски песни и танци   
гр. Враца – ромски изпълнения, Езикова гимназия „Йоан Екзарх”, Танцова формация „Магнифика”   
с. Борован, Ромски, състав „М”, Състав за народни песни „Формация Българка”, Група за стари градски песни „Божур”, Мъжка певческа група „Приятели на песента”, Духов оркестър   
гр. Роман, НЧ „Христо Ботев”, Танцов състав   
гр. Криводол, НЧ „Н. Й. Вапцаров”, Женска певческа група